SPRZEDAŻ PRODUKTÓW W GABINECIE

Specjalista ds. nowych mediów, marketingu i reklamy

SPRZEDAŻ PRODUKTÓW W GABINECIE

02/01/2017 PORADY 0

Dzisiaj słów kilka o sprzedaży produktów w gabinecie. Odwieczny problem jest taki, że większość z Was nie za bardzo wie, jak się do tego zabrać. Zacznijmy więc od prezentacji produktów.
Jeszcze kilka lat temu, gdy pracowałam w branży ubezpieczeniowej, chodziłam do salonów i w sumie to myślałam, że produkty, które stały gdzieś w kącie w zakurzonych gablotach, są materiałem na którym pracuje Pani kosmetyczka, do której przychodziłam na zabiegi. To samo myślą Wasze klientki! bo skąd niby mają wiedzieć, że są to produkty które mogą u Was kupić? Musicie o tym informować.

Prezentacja produktów, które są do nabycia w waszym gabinecie, powinna odbywać się w kilku miejscach:
– strona internetowa i blog
– media społecznościowe
– prawidłowo wyeksponowana gablota, regał lub szafka
– materiały informacyjne, np. ulotki
– e-maile lub sms’y

Ale to nie wszystko! Powinniście również informować klientkę w trakcie zabiegu o możliwości zakupu specjalnych kosmetyków do pielęgnacji domowej.

O czym powinnaś pamiętać reklamując produkty?
– zamieszczaj zdjęcia dobrej jakości – zazwyczaj są dostępne na stronie lub w sklepie dystrybutora lub producenta
– pisz teksty językiem korzyści klienta, uwzględniając przy tym jakość, wydajność, działanie składników aktywnych, podtrzymanie efektów zabiegu, itd.
– przedstawiaj rzeczywiste działanie, nie koloryzuj i informuj jak używać żeby działał prawidłowo, dzięki temu unikniesz reklamacji
– produkty w gablocie układaj seriami, dbaj o to, aby każdy produkt był widoczny i aby nie był zakurzony
– jeżeli masz taką możliwość wręczaj próbki lub miej jeden produkt tester umożliwiający Ci pokazanie klientce konsystencji lub działania produktu
– NIGDY NIE ZAMAWIAJ KLIENTKOM POJEMNOŚCI GABINETOWYCH, NAWET JEŚLI KLIENTKA BARDZO CIĘ O TO PROSI! Po pierwsze dlatego, że długo u Ciebie nic nie kupi, a po drugie każdy kosmetyk wraz z upływem czasu oraz pod wpływem otwierania traci swoje pierwotne właściwości, przestaje działać lub się psuje.
– organizuj wieczorki pielęgnacyjne, podczas których nauczysz swoje klientki jak dbać o skórę w domu i przy okazji zaprezentujesz produkty

O tym jak sprzedawać już wkrótce.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Facebook